Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №4496 про усунення адміністративних бар`єрів для експорту послуг

246 народних депутатів віддали свій голос законопроекту, який було розроблено експертами Програми USAID ЛЕВ разом із іншими партнерами 

12 липня відбулося голосування у першому читанні за проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)" №4496. Голосами 246 народних депутатів законопроект було прийнято за основу.

Нагадаємо, прийняття законопроекту №4496, співавторами якого є експерти Програми USAID ЛЕВ, дозволить максимально зменшити адміністративні бар’єри під час укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності для малого та середнього бізнесу.

Проект закону передбачає п’ять суттєвих змін з полегшення експорту послуг:

1. Експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі;
2. Валютний контроль операцій з експорту послуг скасовується;
3. Банкам забороняється вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською;
4. Рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
5. Рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому, необхідним буде лише підпис експортера.

Експорт послуг є значним ресурсом для притоку валютної виручки. За 2014 рік резидентами України було експортовано послуг на суму $11,5 млрд – майже 18% загального обсягу експорту. В той же час, існують адміністративні та регуляторні бар’єри, які стримують подальший розвиток цього напрямку. Такий стан справ призводить до того, що обсяги експорту послуг дедалі скорочуються. У 2015 році експорт послуг склав лише $9,5 млрд (–17%). 

Детальніше про суть реформи та економічний ефект - читайте у колонці експерта Програми USAID ЛЕВ Андрія Саварця для видання "Економічна правда". Текст законопроекту.

Розділи за темами

Читайте також