У Тернополі презентували Дорожню карту розвитку МСП демобілізованих учасників бойових дій у зоні АТО

Дорожню карту розробили ГО «Центр Стратегічного розвитку та реформ» за підтримки Програми USAID ЛЕВ 

26 вересня ГО «Центр Стратегічного розвитку та реформ» презентували фінальний варіант Дорожньої карти розвитку малого та середнього бізнесу демобілізованих учасників бойових дій у зоні АТО. Учасниками обговорення були представники Тернопільської ОДА, Тернопільської облради, Головного управління ДФС у Тернопільській області, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Тернопільській області, громадських організацій ветеранів АТО та бізнес асоціацій, експерти.
 
Заходи Дорожньої карти, згруповані за наступними напрямками:
 
  • Спрощення адміністративних процедур і підвищення ефективності фінансування бізнесу.
  • Підвищення рівня обізнаності та інформованості ветеранів АТО, удосконалення процесів кадрового забезпечення малого та середнього підприємництва.
  • Посилення впливу та ролі об’єднань власників бізнесу і покращення комунікацій між адміністративними установами.
Всі учасники обговорення наголошували на тому, що передусім для розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів АТО потрібна системна й послідовна реалізація заходів, спрямованих на загальний розвиток МСП – полегшення доступу до фінансових, передусім кредитних ресурсів, інформаційна підтримки, спрощення податкового адміністрування.
 
«На сьогоднішній день для демобілізованих учасників антитерористичної операції вкрай необхідними є соціальна реабілітація та психологічна допомога,  - наголосив  Сергій Господарик заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області. - Саме державні органи влади, бізнес, громадські організації мають допомогти такій категорії людей започаткувати власну справу. Я запевняю, що Державна фіскальна служба завжди готова йти назустріч таким підприємцям».
 
За результатами заходу присутні прийняли резолюцію, в якій зазначили основні напрямки підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів АТО: надавати пільги учасниками АТО при започаткуванні бізнесу у вигляді податкових канікул на період мінімум один рік із місцевих податків, створити бізнес-інкубатор для здійснення консультування, навчання, інформування та супроводу підприємницької діяльності бізнесменів-початківців, а також єдиний інформаційний ресурс. 
 
Присутні підкреслили важливість наставництва для учасників АТО, які бажають започаткувати свою справу з числа успішних бізнесменів.
Заходи Дорожньої карти увійдуть до Програми розвитку МСП Тернопільської області на 2017-2018 роки
 

Презентація дорожньої карти розвитку малого та середнього бізнесу демобілізованих учасників бойових дій в зоні АТО from Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Розділи за темами

Читайте також