У місті Сколе обговорили Дорожню карту розвитку МСП гірських районів Львівщини

Дорожня карта охоплює три з п’яти гірських районів Львівщини – Сколівський, Самбірський та Старосамбірський.

21 вересня в м. Сколе Львівської області відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню Дорожньої карти розвитку МСП в гірських районах Львівщини. Круглий стіл було організовано Інститутом міжнародних економічних досліджень – переможцем конкурсу Дорожніх карт-2017 у Львівській області. 

На заході були присутні представники влади: Допілко Юрій Іванович, заступник голови районної ради та  Лепісевич Ярослав Миронович, в.о. голови райдержадміністрації, а також голова районного центру зайнятості, керуючий Ощадбанку Сколівського району, представники бізнесу та експерти. Пані Андріана Шехлович, експерт Інституту міжнародних економічних досліджень, ознайомила присутніх із результатами узагальнення перешкод для МСП в гірських районах Львівщини та представили основні заходи Дорожньої карти.

Учасники заходу наголошували на важливості розробки та реалізації такого документу як Дорожня карта, оскільки він враховує особливості розвитку гірських районів. За словами заступника голови райради пана Юрія Допілка, Сколівському району важливо не розчинитися в загальній масі самодостатніх низинних районів, адже гірські райони мають свою проблематику, якою не можна нехтувати об’єднуючи їх з низинними районами. Наразі ведеться плідна співпраця з гірськими районами інших областей України (насамперед Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської) з тим, щоб напрацювати зміни до закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», які вже давно на часі.

Пан Ярослав Лепісевич, в.о. голови райдержадміністрації, зазначив, що для Сколівського району серйозною проблемою є легалізація представників туристичного бізнесу. Так, лише у Славському функціонує близько 300 незареєстрованих садиб зеленого туризму, що не лише позбавляє бюджет податкових надходжень, але й створює неконкурентний тиск на підприємців, які хочуть працювати легально. В режимі мозкового штурму учасники круглого столу напрацьовували ті заходи, які сприятимуть легалізації тіньового туристичного бізнесу району.

Присутні на заході підприємці також нарікали на часті зміни податкового законодавства, складе податкове адміністрування, наприклад, для деяких підприємців у віддалених районах переведення звітності з паперового формату в електронний не полегшує, а навпаки ускладнює задачу. Це актуалізує питання створення консультаційної платформи, за допомогою якої підприємці могли б краще справлятися із складними формами звітності. Також для району актуальним є питання просвітницької діяльності для підприємців, які б хотіли виходити на нові ринки, але натомість не мають жодного уявлення про те, як це робити. Виробники сиру, на приклад не усвідомлюють, що подальше розширення виробництва та ринків збуту потребуватиме відповідної сертифікації та дотримання санітарно-гігієнічних умов виробництва продукції.

Загалом учасники дуже позитивно оцінили представлений документ і зазначили, що «якщо реалізувати усі пункти Дорожньої карти, підприємці самі вийдуть з тіні». Попереду ще обговорення Дорожньої карти з депутатським корпусом усіх трьох районів та офіційне затвердження документу районними радами.

Розділи за темами

Читайте також