На Вінниччині завершується формування мережі регіональних представництв бізнес-омбудсмена

26 вересня у Вінниці відбулась прес-конференція за часті інституції бізнес-омбудсмена, Вінницької обласної державної адміністрації (ОДА) та підприємців з питань захисту прав та інтересів бізнесу.

Під час заходу йшлося про нову систему захисту прав та свобод підприємців, а також про можливості згуртування бізнесу для формування сильного середнього класу, який реально впливатиме на економічну і соціальну політику в регіоні.

Участь у заході взяли: директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, бізнес-омбудсмен у Вінницькій області Ігор Швець, Голова Регіональної ради підприємців при ОДА, керівник найбільшого і області об'єднання підприємців – спілки «СТІНА» Олександр Печалін, завідувач сектором Державної регуляторної служби у Вінницькій області Олеся Данилова, представники бізнес-омбудсмена Василь Гайду (Тульчинський район) та Євген  Трохименко (Бершадський район).

Володимир Мережко зазначив:  «Обласна адміністрація повністю підтримує ініціативу спілкування з представниками малого та середнього бізнесу, згідно зі стратегію розвитку бізнесу до 2020 року. Надзвичайно важливо доносити проблемні питання бізнесових кіл до органів влади з метою їх урегулювання та вирішення. Схема успіху цієї регіональної мережі базується на взаємній допомозі, підтримці та сприянні».

Як зазначив Ігор Швець, установа бізнес-омбудсмена у Вінницькій області є пілотним для України проектом регіональної підтримки та захисту підприємців, метою якого, в першу чергу, є запобігання недобросовісній поведінці органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно суб’єктів підприємництва, а також оперативне реагування на проблеми розвитку малого і середнього бізнесу, досудове вирішення спорів між бізнесом та органами контролю та медіація конфліктів у цій сфері.

Інституція бізнес-омбудсмена у Вінницькій області була створена у червні 2016 року як ініціатива регіональної ради підприємців при Вінницькій ОДА та за підтримки Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні" (ЛЕВ). Було підписано Меморандуму «Про взаєморозуміння», який затвердила Вінницька обласна Рада та Вінницька обласна державна адміністрація.

На даний час планується подальше розширення мережі установи бізнес-омбудсмена на всі районні центри Вінницької області. Вже обрано представників бізнес-омбудсмена в 11 регіональних центрах, проведені зустрічі з місцевими підприємцями та організовано три семінари-тренінги.

Основні функції установи - опрацювання скарг та пропозицій підприємців на місцях. Наразі діяльність інституції бізнес-омбудсмена сконцентрована на навчанні керівників об’єднаних територіальних громад комунікації та підтримці розвитку бізнесу, фільтрації та дерегуляції місцевих нормативних актів, організаційному і матеріальному забезпеченню регіональних представництв.

Завдяки позитивним напрацюванням, вінницький досвід вивчається у Сумській, Харківській, Івано-Франківській, Львівській областях. 

Розділи за темами

Читайте також