На публічній дискусії у Львові обговорили проект Стратегії розвитку МСП області до 2020 року

Захід мав на меті обговорити цілі та завдання Стратегії та отримати додаткові пропозиції та коментарі від представників бізнесу та громадськості Львівщини

 

23 листопада відбулася публічна дискусія «Регіональна стратегія розвитку МСП Львівської області», яку відвідали більш ніж 90 представників бізнесу, влади та громадськості Львівської області. Стратегію розвитку МСП Львівської області розробили експерти Програми USAID ЛЕВ з ініціативи місцевої влади, бізнес-об’єднань та громадськості Львівщини.

У своєму вступному слові, Роман Филипів, директор департаменту економічної політики Львівської ОДА, розповів про сектор малого та середнього бізнесу на Львівщині:

«Очевидно, що мале і середнє підприємництво це рушій економічних змін. Зрозумілим є і те, що Львівщина є дуже хорошим місцем саме для розвитку малого та середнього бізнесу. Про це зрештою і свідчить статистика. У Львівській області працює близько 20 великих підприємств, 800 середніх і майже 16 тисяч малих підприємств. Зараз ми відроджуємо промислове реноме Львівщини, але ніша для малого і середнього підприємництва залишається вільною. Візитівкою політики розвитку МСП на Львівщині є супровід інвестиційних проектів, розвиток індустріальних кластерів та програми фінансування для окремих галузей. Стратегія розвитку малого та середнього підприємства це є той документ який може уніфікувати всі погляди, проблематику та інструменти, щодо того, яким чином і куди нам потрібно рухатись. Хочу подякувати USAID, ІЕД, усім членам роб групи та авансом Львівській облраді»,  - зазначив Роман Филипів.

Старший економічний радник Програми USAID ЛЕВ та виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) Ігор Бураковський розповів, що експерти розробляли Стратегію за допомогою кластерного підходу та поділом області на 4 групи районів за рівнем розвитку.

«Стратегія має створити умови, а решта – за підприємцями області. Мета документу: легалізація підприємницької діяльності та збільшення привабливості Львівської області, як основного місця працевлаштування» - розповів Ігор Бураковський. 

Експерт Програми USAID ЛЕВ та ІЕД Євген Ангел презентував учасникам дискусії Регіональний профіль МСП Львівської області, який в деталях показує поточний стан сектору:

«В цілому в 2016 році, роль сектору МСП в економіці Львівщини зросла. Зокрема збільшилася кількість зайнятих та реальні обсяги реалізації, порівняно з попереднім роком. При цьому вага суб'єктів МСП зросла також завдяки тому, що в регіоні відбулося падіння показників великих підприємств. Сектор МСП став головним роботодавцем – більш ніж 90% (81% по Україні) всіх зайнятих у бізнесі Львівської області працюють на суб'єктах МСП. У 2016 році також зросла частка реалізованої продукції МСП: 77% від загального обсягу (63% по Україні). Профіль також дає стислий аналіз політики сприяння розвитку МСП в області. Він показує інформацію про стратегічні документи, проекти технічної допомоги, інфраструктуру МСП, ради підприємців тощо, які діють на Львівщині», - розповів експерт.

Експортний профіль Львівської області, який презентував Олександр Крініцин, Експерт Програми USAID ЛЕВ та ІЕД, показує що відбуваються в експорті області та в зовнішньому середовищі функціонування експортерів товарів та послуг.

«Цікавим є те, що експорт Львівської області дуже залежить від ринку ЄС. Лише на Польщу та Німеччину припадає 40% експорту товарів та ті ж 40% експорту послуг регіону. У довготривалій перспективі потрібно думати над тим, як диверсифікувати ринки збуту» - зазначив експерт.

Експортний профіль та профіль МСП є інструментами моніторингу Стратегії розвитку МСП. У майбутньому профілі покажуть наскільки успішними були її заходи. 

Всі презентації з дискусії

Розділи за темами

Читайте також