У Київській області з'явиться Стратегія розвитку МСП

У Київській обласній державній адміністрації обговорили розробку Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва області до 2020 року. 

7 лютого 2017 року в приміщенні Київської облдержадміністрації відбулася зустріч щодо реалізації Програми міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) в рамках підписаного 7 червня 2016 року Меморандуму про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією, Київською обласною радою та міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

Участь у зустрічі зі сторони Програми USAID ЛЕВ взяли: президент міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» Віктор Лях, директор Програми Тамара Соляник, заступник директора Програми Наталія Слинько, старший економічний радник Програми, голова правління громадської організації «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) Ігор Бураковський, координатор аналітичного компоненту Програми, виконавчий директор ІЕД Оксана Кузяків, координатор по роботі з регіонами Програми Марія Соколова.

IMG_5077

Київську обласну державну адміністрацію на зустрічі представляли заступник голови Олег Письменний, в. о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Наталія Погребна, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі – начальник управління інвестицій Євген Несен, заступник начальника управління бізнес-клімату – начальник відділу покращення бізнес-клімату Олена Охоба, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції управління інвестицій Дар’я Листопад.

IMG_5071

Представники Програми USAID ЛЕВ розповіли про свій досвід розробки документів політики, які експерти Програми готують для пілотних регіонів: вже підготовано Стратегії розвитку МСП, плани дій, Профілі МСП та експортні профілі для Херсонської та Тернопільської областей. Отримано запити від решти пілотних регіонів: Львівської, Вінницької та Київської областей. Крім цього Програма ЛЕВ розробляє ці документи для  Черкаської області, керівництво якої виявило ініціативу працювати у цьому напрямку.  


IMG_5078

Регіональна Стратегія розвитку МСП є ефективним інструментом планування роботи регіональних органів влади для поліпшення ділового клімату регіону. Вона розробляється у тісній співпраці бізнесу, громадянського суспільства, регіональної влади та експертного середовища. Цей документ також є ефективним інструментом комунікації між владою та бізнесом регіону.   
На зустрічі також пролунала новина про те, що в новій Щорічній оцінці ділового клімату буде пораховано дані спеціально для Київської області. Це дасть можливість зрозуміти перешкоди розвитку МСП та порівняти їх з іншими регіонами та загальною ситуацією в Україні. 

IMG_5085
 

Під час зустрічі учасники домовилися про початок розробки Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва для Київської області. Виконуюча обов’язки  директора департаменту економічного розвитку та торгівлі КОДА Наталія Погребна запевнила представників Програми USAID ЛЕВ у тому, що буде створено робочу групу з розробки Стратегії.

 

Фото: КОДА

Розділи за темами

Читайте також