Експерти Програми USAID ЛЕВ взяли участь у науковій конференції «Продуктивна спроможність націй: приклад України»

29 червня в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка відбулася велика наукова конференція «Продуктивна спроможність націй: приклад України».

Експерти Програми USAID ЛЕВ та Інституту економічних досліджент та політичних консультацій Оксана Кузяків та Олександр Крініцин презентували учасникам дані Другої Щорічної оцінки ділового клімату (ABCA 2016), а також Експортний профіль, як інструмент політики. Дискусія велася в рамках секції "Експортний потенціал українського бізнесу: мета, механізми та інструменти розвитку"
 

Як зазначила Оксана Кузяків:

"Роль держави для економіки полягає в створенні умов діяльності. Бізнес, з одного боку, очікує на зменшення регуляторного тиску та спрощення податкового адміністрування, з іншого - очікує стабільних та передбачуваних умов вже зараз. Довіра між бізнесом та владою --  важливий компонент ефективності регулювання та якості реформ. Якщо не має довіри -- виникають інші замінники, наприклад корупція. 14% підприємств вважають державу партнером, 28% - ворогом, 58% - перешкодою. У той же час, є інша "довіра": 44 % вважають що для успішного ведення бізнесу, важливо мати "друзів" в органах влади.

Серед підприємств "старих галузей" (промисловість, с/г, будівництво, "старих " послуг,  частка тих, хто вважає важливим мати "друзів" в органах влади для успіху в бізнесі, коливався від 40 до 52 відсотків. Але у секторі "нових" послуг (сектор ІТ) - тут таких лише 22%.  Різниця відчутна". 

 

Бар’єри для розвитку підприємництва та торгівлі очима підприємців from Інститут економічних досліджень та політичних консультацій
 

Експортний профіль області як інструмент політики from Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Розділи за темами

Читайте також