Прагматичний день підприємця

Цьогоріч Державна регуляторна служба Україниу партнерстві з Програмою USAID"Лідерство в економічному врядуванні" (ЛЕВ)запропонували відзначити День підприємця без вручення грамот і подяк, а шляхом прагматичної розмови про проблеми і потреби українського бізнесу

30 серпня 2017 року в приміщенні Державної регуляторної служби України відбувся круглий стіл, на якому зібралися підприємці, представники бізнес-об’єднань, урядовці. З вітальним словом до присутніх звернулася голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, яка привітала усіх присутніх з Днем підприємця, який буде відзначатися найближчої неділі, запропонувала обговорити нагальні для підприємницької спільноти питання та закликала об’єднуватися для просування необхідних економічних реформ на рівні уряду та парламнету. На думку пані Ляпіної, пріоритетними для українського бізнесу питаннями, де держава сьогодні здійснює регулювання, є функціонування дозвільної системи (яка потребує спрощення і модернізації), запровадження відповідальності чиновників (за порушення дозвільних та адміністративних процедур), спрощення у сфері зовнішньоекномічної діяльності (усунення зайвих бюрократичних бар’єрів, лібералізація валютного контролю, модернізація системи спеціальних санкцій).

Основна частина круглого столу була присвячена живому спілкуванню Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, під час якого присутні представники бізнес-об’єднань та підприємці змогли поставити свої запитання урядовцю і отримати відповіді на них. Традиційно питання стосувалися проблем у сфері дозвільної діяльності, ліцензування, спрощеної системи оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, перепон для здійснення експорту власної продукції, системи обороту векселів тощо.

Старший експерт Програми USAID “Лідерство в економічному врядуванні” Любомир Чорній та заступник директора департаменту розвитку підприємництва Міністерство економічного розвитку і торгівлі України Валерій Прокопець предтавили спільні напрацювання щодо модернізації дозвільного закнодавства. Експерт Програми USAID“Лідерство в економічному врядуванні” Олександр Пліва такожпредставив спільні напрацювання щодо запровадження відповідальності чиновників за порушення дозвільних процедур і процедури надання адміністративних послуг. На завершення були представлені спільні напрацювання Програми USAID“Лідерство в економічному врядуванні” та Ради бізнес-омбудсменащодо дерегуляції у сфері зовнішньоекномічної діяльності.

Дякуємо Степанові Кубіву і Ксенії Ляпіній за надану можливість публічного обговорення напрацювань, а також за наполеглеву підтримку реформування чинного законодавства в інтересах бізнес-спільноти!

Презентації експертів Програми з обговорення

 

Звільнити міжнародну торгівлю from USAIDLEV
Дозвільна відповідальність from USAIDLEV
Єдина дозвільна процедура from USAIDLEV

Розділи за темами

Читайте також