Бізнес, влада та навчальні заклади Вінниці займуться підвищенням освіти студентів

За допомою Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні" (ЛЕВ), у Вінниці підприємці, місцева влада та навчальні заклади підписали меморандум про співпрацю та подальше обговорення оптимізації кадрових резервів та підвищення рівня освіти студентів разом із конкретними кроками задля вирішення даної проблеми.

6 липня пройшов круглий стіл в рамках проекту «Розвиток та популяризація молодих фахових кадрів», що організовується Вінницьким Клубом ділових людей (КДЛ) у рамках Програми USAID«Лідерство в економічному врядуванні».

Метою проекту є налагодження конструктивного діалогу між підприємцями, владою та навчальними закладами професійно-технічної та вищої освіти Вінницької області щодо оптимізації кадрових резервів та підвищення рівня освіти студентів.

Президент Вінницького КДЛ Надія Лисецька відкрила захід, подякувала усім за знайдений час, підтримку і запросила до активного діалогу. Вітальне слово сказав перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, зауваживши, що тема проекту є надзвичайно актуальною та подякувавши організаторам за важливу ініціативу. Директор департаменту економіки і інвестицій  Вінницької міської ради Віталій Погосян зауважив, що наразі плануються інвестиції у місто, тому однозначно буде боротьба за кадри і навчальним закладам варто взяти це до уваги.

Детальніше про мету та очікувані результати проекту розповіла його керівник, проект-менеджер КДЛ Іванна Качалапа. Також вона представила результати опитування підприємців Вінниччини, що підтверджують їх готовність брати на роботу та стажування випускників навчальних закладів. З іншого боку вони не задоволені знаннями та практичними навичками випускників.

Проект-менеджер КДЛ Віолета Комаркова шляхом опитування виявила, чого саме студентам не вистачає для якісної освіти і презентувала отримані результати. Було визначено, що найчастіше студенти зіштовхуються із застарілими матеріалами, обладнанням та нецікавою подачею матеріалу викладачами. 64,3% опитуваних хотіли б навчатися за кордоном, що теж є невтішним показником.

В ході обговорення проекту представники бізнесу, навчальних закладів та влади дискутували про проблеми, з якими вони зіштовхувались під час співпраці, про позитивний досвід партнерства та про важливість наявності практичних навичок у студентів та учнів. Зокрема заступник директора департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Валерій Бачинський наголосив на популяризації робітничих професій, адже наразі навчання у професійно-технічних училищах не є престижним та популярним.

Представники навчальних закладів (ВНТУ, ВТЕІ КНТЕУ, ДонНУ ім.Василя Стуса, Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Вінницький кооперативний інститут, Вінницьке вище професійне училище сфери послуг, Вище професійне училище №7, ЦПТО №1,м Вінниці, ВХПТУ №5 м.Вінниці), Вінницької ОДА, Вінницької міської ради та бізнесу у особі ГО «Вінницький Клуб ділових людей» підписали меморандум, в рамках якого погодилися на співпрацю та подальше обговорення оптимізації кадрових резервів та підвищення рівня освіти студентів разом із конкретними кроками задля вирішення даної проблеми.

На завершення заступник голови Міської ради Владислав Скальський додав, що дуже важливо працювати із батьками, які впливають на вибір професії своїх дітей, а також закликав бізнес бути більш соціально відповідальним. Відмітив він і те, що Міська рада є найбільш зацікавленою у такому проекті та його результатах, адже її завдання сприяти розвитку Вінниці.

Розділи за темами

Читайте також