Офіційна статистика МСП в Україні: аналіз та пропозиції щодо вдосконалення

Розвиток та розширення сектору малого й середнього підприємництва (МСП) задекларовано одним із пріоритетів державної економічної політики в Україні.

Нещодавно Кабінет Міністрів України (КМУ) затвердив Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року. Поки що зусилля Уряду зосереджені на таких кроках, як дерегуляція та реформа державних закупівель, що усувають бар’єри у веденні бізнесу для всіх підприємств та ставлять МСП у рівні конкурентні умови порівняно з великими підприємствами. В інших сферах підтримки МСП, таких як доступ до фінансування, кадрове забезпечення, формування культури підприємництва, спрощення виходу на зовнішні ринки робиться менше практичних кроків. Проте можна сподіватись, що такі кроки будуть робитись у майбутньому.

Для планування заходів із підтримки МСП важливо, щоб вони приймались на основі ретельного аналізу та надійної інформації про стан сектору МСП. Належні дані про стан МСП потрібні й для моніторингу впровадження цих заходів. Тому була підготовлена консультативна робота, у якій зроблено огляд системи статистичних даних щодо МСП та надано рекомендації щодо можливого вдосконалення системи збору та оприлюднення інформації щодо МСП.

Дослідження має таку структуру: у Розділі 1 розглянуто наявну статистику МСП від Державної служби статистики України, у Розділі 2 представлено показники статистики МСП, що збирають НБУ та інші органи державної влади, у Розділі 3 проаналізовано державну політику у сфері статистики МСП. Завершується консультативна робота висновками та рекомендаціями щодо поліпшення системи вимірювання стану та динаміки розвитку МСП в Україні.

Офіційна статистика МСП в Україні: аналіз та пропозиції щодо вдосконалення from Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Розділи за темами

Читайте також