Сприяння експортній діяльності МСБ

Кроки, що необхідно здійснити

1
Скасувати існуюче подання обов'язкових документів для зняття з контролю

1) Скасувати подання зовнішньоекономічного договору (в паперовому вигляді з необхідними реквізитами), акту виконаних робіт, перекладу документів на українську мову, скріплення документів підписами і печатками. Отже, внести зміни до законів України «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», «Про міжнародне приватне право». Необхідно також  внести зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої Постановою Правління Національного банку України 24.03.1999 № 136. 2) Усунути передумови для невизнання органами доходів і зборів інвойсів первинними документами. Для цього потрібно внести зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність».

 • Хто відповідальний

  Ухвалити проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар"єрів для експорту послуг)" №4496

  Підписати проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар"єрів для експорту послуг)" №4496

  Забезпечити приведення підзаконних актів до внесених змін прийнятих проектом Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар"єрів для експорту послуг)" №4496

  Внести зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої Постановою Правління Національного банку України 24.03.1999 № 136

 • Що ми зробили
  1. Актуалізували проблему експорту послуг шляхом збору відповідної інформації, проведення експрес-опитувань та анкетувань, а також серію робочих зустрічей за участі представників Національного банку України, бізнесу, фрілансерів та громадськості.
   
  2. Організували робочу групу при НБУ з метою напрацювання необхідних змін до законодавства.
   
  3. НБУ видав  Електронне повідомлення від 07.07.2015 № 22-01012/46746 «Про здійснення контролю за операціями резидентів, які передбачають експорт послуг нерезидентам через мережу Інтернет», яким роз'яснив банкам та експортерам практичні аспекти використання інвойсів при експорті послуг.
   
  4. У липні 2015 організували робочу групу за участі представників НБУ та МЕРТ з метою напрацювання необхідних змін до законодавства.
   
  5. У грудні 2015 провели експертний круглий стіл за участю представників МСБ та експертного середовища, а також інформаційну кампанію у ЗМІ з метою залучення уваги широкого кола осіб.
   
  6. У лютому 2016 року Представники НБУ висловили готовність у найближчий час перевести документообіг стосовно процедур валютного контроля за експортними операціями в електронний вигляд.
   
  7. Робочою групою було розроблено проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)», який передбачає, що:
  - експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі;
  - Валютний контроль операцій з експорту послуг скасовується;
  - банкам забороняється вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською;
  - рахунок (інвойс) визнаватиметься первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
  - рахунок (інвойс) може бути підписаний за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронного підпису одноразовим ідентифікатором. При цьому, необхідним буде лише підпис експортера.
   
  8. Організували адвокаційну кампанію для збору підписів народних депутатів під цим законопроектом та формування думки на підтримку законопроекту в сесійній залі Верховної Ради.
   
  9. У квітні 2016 законопроект "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів (щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг)", за номером 4496, було зарєстворено у Верховній Раді України. 
   
  10. У червні Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва на своєму засіданні рекомендував прийняти у першому читанні Проект Закону №4496 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг".
   
  11. 13 липня 2016 Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №4496 про усунення адміністративних бар`єрів для експорту послуг.
   
  12. У червні 2016 року Національний банк України прийняв Постанову № 347 "Про затвердження змін до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями". Поправки включають в себе використання інвойсу в якості документа, що підтверджує надання послуг. Крім того, постанова передбачає можливість експортерам послуги надавати банкам документи в електронному вигляді.
   
  13. 03 листопада 2016 р. Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект. За це рішення проголосувало 270 народних депутатів.
   
  14. 30 листопада 2016 р. Президент України Петро Порошенко підписав закон.
   
  15. Підготували, у вигляді візуалізації, роз'яснення для експортерів щодо нововведень у зв'язку із новим Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" №1724-VIII

Анкета

Бажаєте приєднатися? Заповніть анкету

Новини

Публікації