Реформування адміністративних послуг

Кроки, що необхідно здійснити

1
Спрощення процедур реєстрації нерухомості

Необхідно внести зміни до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

 • Хто відповідальний

  Ухвалити проект Закону щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень №2982

  Підписати проект Закону щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень №2982

 • Що ми зробили

  Програма USAID ЛЕВ надала інформаційну, експертну та аналітичну підтримку в рамках створення Центру обслуговування громадян в Одесі для оптимізації послуг для бізнесу. Разом з Головним управлінням юстиції в Одеській області та міською радою експерти Програми USAID ЛЕВ провели важливу нормативну роботу: протягом двох місяців, з серпня по вересень 2015 року, було розроблено та подано більш 15 пропозицій щодо внесення змін або прийняття нових нормативно-правових актів щодо вдосконалення процесів надання адмінпослуг.

  1) Експерти Програми USAID ЛЕВ входили до робочої групи з підготовки законопроекту, вносили правки та пропозиції, які увійшли до фінальної версії тексту. 

  2) Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" №2982 був прийнятий 26.11.2015 у другому читанні.

  3) Закон України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень набув чинності 13.12.2015.

  Закон передбачає:
  - принцип відкритості та доступності реєстрів за єдиним протоколом;
  - принцип екстериторіальності в рамках області з можливістю приєднувати інші області за взаємною згодою;
  - передача повноважень органам місцевої влади, нотаріусам і банкам, державним підприємствам;
  - оплата після подачі документів, перед прийняттям рішення (але краще це зробити в "рамковому законі";
  - свідоцтво в електронному вигляді;
  - можливість забрати оригінали відразу після сканування;
  - електронні заяви;
  - прямий доступ реєстратора прав в кадастр.
2
Поширити порядок подання документів про реєстрацію нерухомості до ЦНАП

Прийняття відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України (КМУ), що дозволяє ЦНАП реєструвати нерухомість. Прийняття відповідної постанови КМУ, яка передбачає можливість прискорення реєстрації.

 • Хто відповідальний

  Внести зміни до розпорядження КМУ № 523 від 16 травня 2014 р. щодо можливості реєстрації нерухомості ЦНАПом

  Внести зміни до постанови КМУ №190 від 8 квітня 2015 р. щодо можливості прискорення реєстрації нерухомості

 • Що ми зробили

  Програма USAID ЛЕВ надала інформаційну, експертну та аналітичну підтримку в рамках створення Центру обслуговування громадян в Одесі для оптимізації послуг для бізнесу. Разом з Головним управлінням юстиції в Одеській області та міською радою експерти Програми USAID ЛЕВ провели важливу нормативну роботу: протягом двох місяців, з серпня по вересень 2015 року, було розроблено та подано більш 15 пропозицій щодо внесення змін або прийняття нових нормативно-правових актів щодо вдосконалення процесів надання адмінпослуг.

  1) Експерти Програми USAID ЛЕВ, у складі робочої групи, вносили правки та пропозиції щодо запровадження реєстрації прав на нерухоме майно в електронній формі.

  2) 20 січня 2015 р. було прийнято розпорядження КМУ № 18-р "Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 р. № 523 "Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг", яким було розширено перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП. Зокрема, реєстрація нерухомості.

  3) 2 вересня 2015 р. була прийнята постанова КМУ № 669 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 190», якою передбачається можливість прискорення реєстрації до 2 годин за окрему плату.

Анкета

Бажаєте приєднатися? Заповніть анкету

Новини

Публікації